קמתם על הבוקר ב?
לקישורים נוספים...

דייטים

08.04.2006 (03:09)

דייטים 

מהם בכלל?

פגישה ראשונה מ-א` ועד ת`

בוקר טוב ומצוין לכם קוראים חביבים שלי!

 

אחרי שהצגתי לכם איך מתחילים עם בנות, איך מתחילים עם בנים, ונתתי לכם הצצה קלה על דייטינג, היום אנחנו נדבר על פגישה ראשונה. איך מגיעים אליה, איך קובעים אותה, איך משלמים, איך יוצאים, איך חוזרים, מה עושים, על מה מדברים, ומה עושים אם זה לא משהו... בקיצור פגישה ראשונה מ-א` ועד ת`.

 

ובכן, הישענו לאחור והירגעו, ובקרוב תקבלו את כל התשובות.

מישהי שאתה מחבב הציעה לך לצאת. אתה מפחד להסכים כי אתה לא בטוח מה זה יכלול, מה זה אומר, מה יאמרו עלייך וכו`. מישהו שאת מחבבת הציע לך לצאת. את רוצה לצאת איתו אבל מפחדת גם כן. הפעם אולי מסיבות רגשיות הרבה יותר עמוקות. מה עושים? אם קשה לכם לענות במקום, תגידו משהו בסגנון של "אני צריך/ה לחשוב על זה..." לא סירבתם וגם לא אמרתם כן. ככה תשיגו יותר זמן לחשוב על זה, ולענות תשובה ברורה, שאתם שלמים איתה. אם לא מתאים לכם לצאת עם אותו בן זוג, תסרבו בעדינות - "לא, אני מצטער/ת, אני לא יכול/ה..." ואפשר גם לנמק למה.... מי שלא רוצה לנמק, לא חייב, אבל מצד שני, תנו לאדם השני להבין שיש סיבה מספיק טובה לסירוב. מי שבוחר לענות בחיוב, פשוט צריך לומר לאדם שהציע שאתם מוכנים לצאת איתו. מכאן כמובן שיש עוד הרבה הכנות לעשות...

 

חשוב: דייט הוא לא הצעת חברות!

אתם חייבים להבין את זה... שני הצדדים, המציע וזה שמציעים לו. זה לא קשר מחייב, ולכם אתם חייבים להכין את עצמכם נפשית, שיכול להיות שכלום לא ייצא מזה. ושזה יישאר רק בגדר דייט.

 

איך מתכננים את הפרטים?

אפשר בטלפון (עדיף ככה תוכלו לשאול את ההורים אם הם יכולים להסיע או להחזיר), אפשר גם ברגע שמציעים לכם ואתם נענים בחיוב. קבעו ביחד את מקום הפגישה. תלוי מה אתם אוהבים לעשות, אבל נניח שבחרתם לצאת לסרט. תקבעו ביחד את שם הסרט- משהו ששניכם רוצים לראות, את השעה ובית הקולנוע. עכשיו, מאו תלוי איך אתם רוצים להגיע. אם זו שעת ערב מוקדמת, אפשר לקחת אוטובוס, אם בית הקולנוע או מקום המפגש קרובים- אפשר ללכת ברגל, אם ההורים מסכימים- אפשר לקחת מונית, ואם אין לכם את אף אחת האפשרויות האלה, תהיו חייבים להגיד להורים שאתם יוצאים עם מישהו, וצריכים הסעה. חשוב לזכור, ממש לא רצוי לקבוע להיפגש ושכל אחד יגיע לבד. זה עלול ליצור המון בעיות, המון אי הבנות קטנות ולא רצויות, כגון: התבלבלות במקום, בשעה, לא מגיעים בזמן בגלל עיכובים, וכו` וכו`. תמיד מומלץ להגיע ביחד.

 

טוב, אז קבענו והסדרנו הכל. מה עכשיו?

עכשיו הגיע השלב הביצועי. תסתדרו, תתארגנו, תתיפייפו, תעשו הכל כדי להרשים את בן/בת הזוג. רושם ראשוני תמיד קובע. עבדו לפי מה שתכננתם... מתי לצאת מהבית, ולאיזה סרט. רצוי להיות נחמדים ולחייך, ולא להיות מתוחים, כי אז אתם בעצם לא עצמכם, וזה לא טוב. בסרט אפשר תמיד להחזיק ידיים, להסתכל לפעמים אחד על השנייה ולחייך, ובכלל - לזרוק מילה פה ומילה שם.

 

כל איש לעצמו

שלמו על עצמכם ואל תזמינו את בן/בת הזוג, וגם אל תרשו שישלם עליכם. ולזה יש שתי סיבות:

1- הכסף גם ככה של ההורים שלכם, וגם אם זה מדמי הכיס שלכם, אז פשוט חבל, כי הוא ייגמר מהר... שמרו את עניין ההזמנות עד שתהיה לכם ויזה וקשר רציני.

2- בהנחה והקשר לא ימשיך, אתם עלולים להיתקע במחשבה שאתם חייבים למישהו, ואז תצטרכו לצאת איתו שוב, בלי רצון.

 

אם בחרתם להסתובב בקניון, לשבת ולאכול משהו, זוהי דרך נהדרת להכיר אחד את השניה, לדבר, לצחוק ביחד ולהתקרב. בעת הליכה ניתן להחזיק ידיים, לפלרטט הרבה, אפשר גם תוך כדי אכילה (כמובן- כשאין אוכל בפה) לשאול על תחביבים, על העדפות במוזיקה, ועל כל מה שאתם רוצים לדעת על בן הזוג שלכם. מאוד נחמד.

 

וכשהדייט מסתיים?

זה מאוד תלוי איך. אם נהניתם אתם יכולים לתת נשיקה ולחזור הביתה, או לקבוע לצאת שוב מתישהו, או אפילו להתחיל בקשר רציני (אם אתם מרגישים שאתם מכירים את האדם הזה היטב). אם ממש סבלתם, והדייט היה עבורכם סיוט מתמשך, אתם יכולים בעדינות לומר שלום, לנסוע הביתה, ולרמוז בעדינות שאינכם מעונינים בהמשך הקשר. אם הרמז לא ברור, נסו לומר בעדינות מבלי לפגוע ברגשות האחר.

אם מסרבים להמשיך לצאת איתך, צריך לקבל זאת בהבנה, ולא להתעצבן או לנסות לנקום באותו אדם. כי גם לו יש רצונות משלו, והם עלולים להיות שונים משלך. כדאי לחשוב על זה...

 

עד כאן עצות לדייט ראשון. אני מדלגת על דייט שני ושלישי שמתנהלים באותה צורה וקופצת ליחסים רציניים יותר. התחלה, אמצע, בעיות, פתרונות, והסוף... כמובן שנושא כזה יתפרש על כמה (די הרבה) טורים...

 

כתבו   אלי sonny11@walla.com

הוספת תגובה
RSS Feed 

חברים

חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש